TAJSKI 1 & TAJSKI 2

TAJSKI 1 & TAJSKI 2

Te dwa moduły to integralna, rozłożona na dwie części całość. Kursy te obejmują fundamenty masażu tajskiego i tworzą niezbędny szkielet, który w dalszych modułach będziemy utrwalać, pogłębiać i rozwijać. W tych modułach poznasz masę nowych technik manualnych i kompletnych sekwencji, czyli idziemy “wszerz”. W kolejnych trzech modułach będziemy zaś przede wszystkim schodzić “wgłąb”. “Wgłąb” czyli: rozwijamy w pełni potencjał poznanych technik, upłynniamy je, nabieramy w nich gracji i sprawiamy, że przestają być one zbiorem wykonywanych po kolei metod, a stają się pięknym, niepowtarzalnym, terapeutycznym tańcem. Przez samodzielną pracę wewnętrzną (qigong) sprawiamy, że - wykonując z zewnątrz pozornie “tę samą technikę” - robimy to zupełnie inaczej. Ruch zewnętrzny staje się jedynie formą, kontenerem. Najważniejsze staje się to, co dla oka niewidoczne.

W Sensib Bodywork naukę tej buddyjskiej tradycji uzdrawiania zaczynamy od pracy nad odpowiednią jakością obecności, kontaktu i dotyku. Żadna technika, ani sekwencja nie będzie przyjemna ani efektywna, jeżeli najpierw nie nauczymy się na czym polega świadomy dotyk. Fundamentów masażu tajskiego uczymy się w głębokim szacunku dla buddyjskich wartości i linii nauczycieli, którzy przekazali mi tę wiedzę. Ponadto w module 2 uczymy się, jak- i kiedy kombinować poznane techniki, nabieramy płynności w samodzielnym i intuicyjnym "łączeniu klocków" w naszą własną sekwencję w zależności od potrzeb osoby na macie.

Moduły “Tajski 1” i “Tajski 2” obejmują następujące zagadnienia:

I. Fundamenty dotyku

  • zasady świadomej obecności i dotyku

  • protokół dobrej i bezpiecznej sesji masażu tajskiego

  • założenia terapeutyczne w pracy z ciałem uwzględniającej wiedzę osteopatyczną, czaszkowo-krzyżową i somatyczną pracę z traumą

  • zamykająca integracja jako niezbędny element każdej sesji

II. Fundamenty masażu tajskiego

  • historia masażu tajskiego

  • filozofia masażu tajskiego: medytacja w ruchu

  • wschodnia tradycja pracy na kanałach i liniach energetycznych

  • spektrum technik masażu tajskiego: akupresura, techniki mobilizacyjne, praca powięziowa, "bloodstops", rozciąganie i stretching, integracja czaszkowo-krzyżowa

  • sposób pracy: użycie dłoni, palców, łokci, kolan, stóp, ciężaru ciała

  • biomechanika i ergonomia pracy w masażu tajskim

III. Techniki i sekwencja

Podczas kursów Tajski 1 & Tajski 2 poznamy fundamentalne sekwencje masażu tajskiego, stanowiące kompletną 120-/150-minutową, holistyczną sesję masażową całego ciała. Da ci to świetne narzędzia do tego, aby zacząć masować. Sekwencja zawiera w sobie pełne spektrum technik i sposobów pracy w masażu tajskim, jak i cztery główne pozycje osoby masowanej: na brzuchu, na plecach, na boku, w siedzeniu. Sekwencja ta relaksuje, energetyzuje, balansuje, przywraca witalność, elastyczność i mobilność we wszystkich tkankach i systemach ciała.

IV. Płynność, wdzięk i improwizacja w masażu tajskim

  • sekwencjonowanie. Jak łączyć i kombinować ze sobą poznane techniki i fragmenty sekwencji?

  • tranzycje/ przejścia między różnymi pozycjami i technikami, tak aby sesja była płynna, pełna wdzięku i lekkości

V. Zaawansowane techniki i mini-sekwencje

  • bardziej zaawansowane techniki i krótsze sekwencje adresujące określone obszary i tkanki

  • terapeutyczne aspekty masażu tajskiego: w jaki sposób poznawane techniki manualne pomagają w takich problemach, jak bóle dolnej części pleców, migreny, czy problemy ze sztywnością i bólem ramion i szyi?

Tutaj znajdziesz wszystkie informacje organizacyjne (koszt, miejsce, sposób zapisów).

Tutaj znajdziesz rozpiskę terminów wszystkich modułów. Na moduły “Tajski 1” i “Tajski 2” można się zapisać tylko w pakiecie dwóch modułów, gdyż stanowią one integralną całość i budują niezbędne do dalszej nauki fundamenty masażu tajskiego. Wpłatę obu zaliczek możemy rozłożyć w czasie w odstępie jednego miesiąca.